Corona Render

İşlemci


Render


Corona Render, işlemci tabanlı bir render motorudur ve render anında işlemcinin tüm çekirdeklerinden %100 oranında yararlanır. Bu nedenle çok çekirdekli işlemciler ile çalışılmasını öneririz.


Ekran Kartı


Corona Render işlemci tabanlı bir yazılımdır fakat preview ve denoiser süreçlerinde bir ekran kartına ihtiyaç duyulur. Corona yazılımı genellikle Quadro serisi ekran kartlarından yararlanan yazılımlar ile birlikte kullanıldığından birlikte çalışmak istediğiniz yazılım bilgilerini incelemenizi öneririz.


Bellek


Genel olarak, işlemci çekirdeği başına 4-8 GB RAM önerilir. Örneğin, tek bir 12 çekirdekli işlemci seçerseniz, temel görevler için 64 GB veya daha zorlu iş süreçleri için ise 128 GB bellek yeterli olacaktır.


Depolama


En iyi performansı sağlamak için iki adet sürücüye sahip olmanızı öneririz:
1. Birincil Sürücü (Nvme): İşletim sistemi ve yazılımlar
2. İkincil Sürücü (Nvme): Daha iyi bir performans için aktif proje dosyalarının toplanacağı bir NVMe Flash Depolama Sürücüsü
Büyük, nadiren kullanacağınız dosyalar için ek bir depolamaya ihtiyacınız varsa, bir veya daha fazla 4 TB, 6 TB veya 8 TB+ sabit sürücü de öneririz. Dışa aktarma/oluşturma işlemi genellikle yoğun yazma işlemi gerektirmediğinden, sabit diskler dışa aktarma dosyalarını depolamak için yeterlidir.