V-Ray

İşlemci


Render


V-Ray Next, hibrit bir render motorudur. Tercihinize bağlı olarak ekran kartı veya işlemciden yararlanabilir hatta her iki birimi de birlikte kullanabilir. Bu nedenle işlemci tabanlı render aşamasında işlemcinin saat frekansına ve çekirdeklerine ihtiyaç duyarken ekran kartı tabanlı render sürecinde birden fazla ekran kartını aynı anda %100 verimlilikle kullanabilir.

Grafik Kartı


V-Ray Next birden fazla grafik kartı ile verimli şekilde çalışabilmektedir. Eğer ekran kartlarınızı kullanarak render alıyorsanız ne kadar çok ekran kartınız varsa o kadar hızlı render alırsınız. Burada tek bir ekran kartı ile çalışacaksanız NVIDIA GeForce RTX serisi ekran kartlarını tercih edebilirsiniz.  Birden fazla ekran kartına ihtiyacınız varsa, Quadro RTX serisi ekran kartlarını düşünebilirsiniz.

Bellek


Genel olarak, işlemci çekirdeği başına 4-8 GB RAM önerilir. Örneğin, tek bir 12 çekirdekli işlemci seçerseniz, temel görevler için 64 GB veya daha zorlu iş süreçleri için ise 128 GB bellek yeterli olacaktır.

Depolama Birimi


En iyi performansı sağlayan iki sürücüye sahip olmanızı öneririz:
1. Birincil Sürücü: İşletim sistemi ve yazılım için Nvme Disk
2. İkincil Sürücü: başka bir SSD veya daha iyi performans için aktif proje dosyaları için bir
NVMe Flash Depolama Sürücüsü.
Büyük, nadiren erişilen dosyalar için ek depolamaya ihtiyacınız varsa, bir veya daha fazla 4 TB, 6 TB veya 8 TB+ sabit sürücü de öneririz. Dışa aktarma/oluşturma işlemi genellikle yoğun yazma işlemi gerektirmediğinden, sabit diskler dışa aktarma dosyalarını depolamak için de iyi çalışır.